Jóval esélyesebb ellenfelét búcsúztatta Hurkacz

A lengyel szetthátrányból fordított.

A 26. helyen rangsorolt Hubert Hurkacz a másodikként rangsorolt Sztefanosz Cicipasz elleni csütörtöki győzelemmel elődöntőbe jutott a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna 3,2 millió dollár (980 millió forint) összdíjazású férfi versenyében.

Az esélyesebb görög teniszező a negyeddöntő első szettjét magabiztosan, két brékkel hozta, és a második játszmában is 2:0-ra meglépett. Lengyel ellenfele azonban a szettben ezt követően már csak egy gémet engedélyezett neki, így következett a döntő játszma. A harmadik szettben Hurkacz 2:2 után brékelőnyre tett szert, amelyből aztán kiszerválta a 2 óra 22 perces mérkőzést.

Cicipasznak a legjobb nyolc jelentette a végállomást.

Fotó: Michael Reaves/Getty Images

Hurkacz ellenfele a döntőbe jutásért a Rubljov (orosz, 4.)-Korda (amerikai) találkozó győztese lesz, míg a másik elődöntőben Bautista Agut (spanyol, 7.)-Sinner (olasz, 21.) összecsapásra kerül sor.