Fucsovics legyőzte francia ellenfelét, egy meccsre a főtáblától

Az 52. helyen álló magyar teniszező két játszmában győzte le a francia Cazaux-t.

Fucsovics Márton két sima játszmában legyőzte a francia Arthur Cazaux-t a 4,3 millió euró (1,5 milliárd forint) összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztorna selejtezőjének első fordulójában.

A szombati mérkőzés 40 perces első szettjében 3:3 után a magyar teniszező magabiztos játékkal rukkolt elő, és nem veszített több játékot.

A szabadkártyával indult Cazaux - a világranglista 923. helyezettje - a második felvonásban még kevésbé tudta megnehezíteni Fucsovics (52.) dolgát, így utóbbi 63 perc után győztesen hagyta el a pályát.

A selejtezőben elsőként rangsorolt Fucsovics ellenfele a második körben - a főtáblára jutásért - a kanadai Vasek Pospisil (9.) lesz.