Egy világelső továbbjutott, egy kiesett Wimbledonban - videó

A nőknél a tajvani Hszieh Szu-vej folytatta a meglepetések sorát.

A férfi világelső Rafael Nadal bejutott a nyolcaddöntőbe, a női ranglistavezető Simona Halep ugyanakkor búcsúzott szombaton a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon. A férfiak versenyében a 17-szeres Grand Slam-győztes spanyol játékos a harmadik fordulóban az ausztrál Alex De Minaurt győzte le 2 óra 4 perc alatt, s ezzel egyben eldőlt, hogy a torna után is ő lesz a világelső.

A nőknél a tajvani Hszieh Szu-vej folytatta a meglepetések sorát: a világranglistán 48. távol-keleti teniszező a döntő szettben 3:5-ről fordítva, saját adogatásánál mérkőzéslabdát hárítva múlta felül a Roland Garros-bajnok Halepet. Ezzel a női verseny első tíz kiemelt játékosából mindössze egy, a cseh Karolina Pliskova maradt versenyben.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:
Nadal (spanyol, 2.)-De Minaur (ausztrál) 6:1, 6:2, 6:4
Del Potro (argentin, 5.)-Paire (francia) 6:4, 7:6 (7-4), 6:3
Raonic (kanadai, 13.)-Novak (osztrák) 7:6 (7-5), 4:6, 7:5, 6:2
Simon (francia)-Ebden (ausztrál) 6:1, 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-2)

nők:
Hszieh Szu-vej (tajvani)-Halep (román, 1.) 3:6, 6:4, 7:5
Ostapenko (lett, 12.)-Gyacsenko (orosz) 6:0, 6:4
Kaszatkina (orosz, 14.)-Barty (ausztrál, 17.) 7:5, 6:3
Cibulkova (szlovák)-Bertens (belga, 15.) 6:2, 6:2
Bencic (svájci)-Suarez Navarro (spanyol, 27.) 6:1, 7:6 (7-3)
Van Uytvanck (belga)-Kontaveit (észt, 28.) 6:2, 6:3

korábban:
női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Nagyija Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) 6:3, 6:2
Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 12.)-Stollár Fanny, Georgina Garcia Pérez (magyar, spanyol) 6:2, 6:4