Djokovics elődöntős, Serena nyerte a testvérpárbajt

A világelső Novak Djokovics négyjátszmás mérkőzésen győzte le Feliciano Lópezt, biztosítva ezzel helyét az amerikai nyílt teniszbajnokság elődöntőjében.

Az elsőként rangsorolt szerb játékos, aki az idén az Australian Openen és Wimbledonban is a legjobbnak bizonyult, elvesztette a második szettet spanyol riválisával szemben, majd a harmadikat magabiztosan, a negyediket pedig rövidítésben nyerte meg.

A fináléért a címvédő Marin Ciliccel csap majd össze. Kettejük egymás elleni mérlege 13-0 Djokovic javára. A kilencedik helyen kiemelt horvát a francia Jo-Wilfried Tsongát búcsúztatta ötjátszmás, négyórás küzdelemben.

A nőknél a Williams-nővérek csatájából a papírformának megfelelően az egyesben 21-szeres GS-bajnok Serena került ki győztesen Venus ellen. A döntőért az olasz Roberta Vincivel játszik majd.

Serena Williams megnyerte az év első három GS-tornáját, így ha most is sikerrel jár, 1988 - a német Steffi Graf menetelése - óta ő lesz az első, összességében pedig a negyedik női játékos, akinek egy éven belül összejönt a négy GS-diadal.