Bombameglepetés: Wawrinka legyőzte Nadalt az Australian Open döntőjében!

A nyolcadik kiemelt Stanislas Wawrinka nyerte meg a Melbourne-ben rendezett ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi versenyét, miután a döntőben legyőzte a sérüléssel bajlódó, világelső Rafael Nadalt.

A 28 éves svájci játékos 6:3, 6:2, 3:6, 6:3-ra diadalmaskodott, s pályafutása első sikerét aratta Grand Slam-tornán úgy, hogy 36. GS-versenyén először jutott be a fináléba.

Az eddigi mind a 12 egymás elleni meccsüket a harmadik melbourne-i döntőjét vívó, 2009-ben bajnok, 27 esztendős Nadal nyerte, a 13-szoros GS-győztes spanyol játékos azonban most a második szett elejétől hátsérüléssel küszködött. Többször is ápolni kellett, s bár 0-2-es játszmahátrányán még szépített, fordítani már nem tudott, s végül 2 óra 21 perc alatt alulmaradt.

A párosban 2008-ban, Roger Federer társaként olimpiai bajnok Wawrinka egyesben pályafutása hatodik tornagyőzelmét aratta, és sikeréért 2 650 000 ausztrál dollárt (51,7 millió forint) kapott. A győztesnek járó serleget Pete Samprastól, az amerikaiak már visszavonult, 14-szeres Grand Slam-tornagyőztes teniszsztárjától vehette át Melbourne 2014-es bajnoka.

A vegyes párosok versenyét a Kristina Mladenovic, Daniel Nestor francia, kanadai duó nyerte, miután két sima szettben diadalmaskodott a Sania Mirza, Horia Tecau indiai, román egység felett.