Babos csak megizzasztani tudta az első kiemeltet

A kilencedik helyen kiemelt Babos Tímea a negyeddöntőben kikapott Szvetlana Kuznyecovától a moszkvai keménypályás tenisztorna 824 ezer dollár (230 millió forint) összdíjazású női versenyében.

Szvetlana Kuznyecova

A világranglistán 26. magyar játékos a viadal honlapja szerint bő két és fél óra alatt, három játszmában maradt alul az első helyen kiemelt orosz teniszezővel szemben.

Az 52 percig tartó első szettben 5:5-ig együtt haladtak a felek, majd Babos elvesztette adogatását, Kuznyecova pedig hozta az övét, így előnybe került.

A másodikban jól kezdett a magyar játékos, 2:0-ra ellépett, de nem tudta ezt kihasználni, Kuznyecova gyorsan egyenlített. 6:6 után jöhetett a rövidítés, amelyben Babos volt a jobb, nyert 7-2-re, így 56 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában Kuznyecova 3:0-ra elhúzott, viszont Babos visszajött 3:2-re, ám ekkor már fájlalta a lábát és ápolni kellett. A kényszerszünet után a magyar teniszező elveszítette adogatójátékát, s innen már nem volt visszaút: Kuznyecova átvette a játék irányítását, 44 perc alatt 6:2-re nyerte a szettet, s így a mérkőzést is.