Babos belelendült: nyolcaddöntőbe jutásért küzdhet a US Openen!

Babos Tímea két játszmában legyőzte a holland Richel Hogenkampot az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójában. Babos első ízben jutott be a legjobb 32 közé Grand Slam-torna felnőtt versenyében egyesben.

A világranglistán 34. magyar játékos és a rangsorban 165., selejtezőből érkezett ellenfele az első játszma elején elvették egymás adogatását. Babos 3:2-nél újra brékelt, és kettős brékelőnyben, 29 perc elteltével fejezte be az első szettet.

A 24 éves Hogenkamp a folytatásban 2:2-nél elvette egy évvel fiatalabb magyar riválisa szerváját, Babos azonban 2:4 után fordítani tudott, és a második szettet 50 perc alatt hozva a harmadik körbe lépett.

A két játékos ezt megelőző egyetlen találkozóját is Babos nyerte 6:2, 6:3-ra a 2013-as Fed Kupa-csoportküzdelmekben.

Babos az ötödik kiemelt, korábbi Roland Garros-győztes Simona Haleppel mérkőzik majd a nyolcaddöntőbe jutásért. Lesz miért visszavágnia. Korábban kétszer játszott a román teniszező ellen, és egyik alkalommal sem tudott szettet nyerni ellene. Legutóbb tavaly Kuangcsouban csaptak össze kemény pályán, és a konstancai lány könnyedén jutott a negyeddöntőbe 6:4, 6:0-val.

US Open, női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos (31.)-Hogenkamp (holland) 6:2, 6:4
Halep (román, 5.)-Safarová (cseh) 6:3, 6:4
Ka. Plisková (cseh, 10.)-González (paraguayi) 6:1, 7:5

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Catherine Bellis, Julia Boserup (amerikai) 23.15 körül