Babos a tornagyőzelem után: "jó párost alkotunk Mandyvel"

Babos Tímea úgy véli, ismét bebizonyosodott, hogy jó kettőst alkotnak a luxemburgi Mandy Minellával, miután szombaton megnyerték a 235 ezer dollár összdíjazású bogotái női tenisztorna párosversenyét.

"Nagyon örülök annak, hogy sikerült megnyernünk ezt a versenyt! Korábban is mondtam, hogy jó párost alkotunk Mandyvel, ez ismét bebizonyosodott. Boldog vagyok, hogy jól játszottunk, és annak is örülök, hogy a döntőben sem veszítettünk játszmát. Remélem, a következő versenyeken is sikerül jó eredményt elérnem" - nyilatkozott a magyar játékos a döntőt követően.

Babosék a fináléban a címvédő és első helyen kiemelt Eva Birnerova, Alekszandra Panova cseh, orosz kettőst győzték le 6:4, 6:3-ra, 1 óra 10 perc alatt.

A magyar teniszezőnek ez volt a negyedik döntője WTA-versenyen, összességében pedig a harmadik tornagyőzelmét aratta: tavaly egyesben Monterreyben, párosban pedig Birminghamben győzött, utóbbi versenyen a tajvani Hszie Szu-vej oldalán.

A Babos csapatától kapott vasárnapi tájékoztatás alapján a 19 éves játékos a jövő héten a brazíliai Florianopolisban szerepel a 235 ezer dollár összdíjazású versenyen. Egyesben az orosz Valerija Szavinyih lesz az első ellenfele, míg párosban a japán Date-Krumm Kimiko oldalán lép pályára.