A házigazdák az elődöntőben az ATP Kupán

Ausztrália hazai pályán elsőként jutott be az ATP Kupa elődöntőjébe.

A párharc egyéni meccsein Nick Kyrgios magabiztosan verte Cameron Norrie-t, majd a britek kiegyenlítettek azzal, hogy Dan Evans nagy csatában legyőzte Alex De Minaurt. A sorsdöntő páros mérkőzés hallatlan izgalmakat hozott, az összeszokottnak nem mondható Kyrgios, De Minaur duó ugyanis a harmadik szettet helyettesítő döntő rövidítésben - négy meccslabdát hárítva - 18-16-ra gyűrte le a párosspecialista Jamie Murrayt és Joe Salisburyt.

Az ausztrálok a szombati elődöntőben a spanyol vagy a belga csapattal találkoznak.

Az először sorra kerülő ATP Kupán tíz napon át 24 csapat csap össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár. A hat kvartettből az elsők és a két legjobb második jutott tovább a sydneyi negyeddöntőbe. Az elődöntőket szombaton, a finálét vasárnap bonyolítják le ugyancsak a Ken Rosewall Arénában.

ATP Kupa, negyeddöntő (Sydney):

Ausztrália - Nagy-Britannia 2-1

Nick Kyrgios-Cameron Norrie 6:2, 6:2
Alex De Minaur-Dan Evans 6:7 (4-7), 6:4, 6:7 (2-7)
Kyrgios, De Minaur-Jamie Murray, Joe Salisbury 3:6, 6:3, 18-16 - döntő rövidítés