45 éve nem volt ilyen: Fucsovics győzelmével a legjobb 32 között

A magyar teniszező bejutott a US Open harmadik körébe.

Fucsovics Márton öt szettben legyőzte csütörtökön a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, így a legjobb 32 közé jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

45 évnek kellett eltelnie, de 1975 után újra van magyar férfi játékos a US Open harmadik körében!!!

Akkor Taróczy Balázsnak sikerült ez és azóta senkinek, most azonban Fucsovics Márton ötórás küzdelemben 67(5) 76(4) 36 64 61-re legyőzte a 14. kiemelt Grigor Dimitrovot és bejutott a 32 közé.

Fotó: Hungarian Tennis

Marci most először nyert ötszettes meccset Grand Slam tornán, ami tovább növeli a győzelem értékét, a 32 között pedig az amerikai Frances Tiafoe (82.) ellen folytathatja tündöklését, aki ellen 2-0-ra vezet az egymás elleni mérleget tekintve, 2018-ban Genfben, idén pedig Dohában verte.

A világranglistán 66. magyar és 20. helyezett ellenfele egy hete, a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett torna második fordulójában is összecsapott egymással, akkor 7:5, 4:6, 6:2-re nyert a nyíregyházi játékos.

Ezúttal a korábbi világbajnok bolgár kezdett jobban, miután az első szettben viszonylag simán - brék nélkül - eljutottak 6:6-ig, a rövidítésben pedig ő összpontosított jobban. A második felvonás már fordulatosabb csatát hozott. Dimitrov háromszor is brékelőnybe került, Fucsovicsnak azonban mindháromszor sikerült visszaküzdenie magát, a második alkalommal - 4:5-nél - úgy, hogy négy játszmalabdát is hárított. A hat brék után ismét 6:6 lett az állás, tehát következett az újabb rövidítés, amely ezúttal a magyar teniszező fölényét hozta, így sikerült az egyenlítés.

A harmadik szett közepén ismét Dimitrov került brékelőnybe, Fucsovicsnak ugyan 5:3-as hátránynál volt két lehetősége fogadóként megnyerni a játékot, azonban nem élt vele, a bolgár pedig második játszmalabdáját már nem hibázta el. A negyedik játszmában szintén a magyar teniszező futott az eredmény után, de kétszer is ledolgozta brékhátrányát, majd 4:4 után a tavaly elődöntős Dimitrov kifejezetten sokat hibázott, így Fucsovics ismét egyenlített.

A továbbjutást eldöntő ötödik szettben Fucsovics rendkívül magabiztosan teniszezett, melynek köszönhetően 3:1-re elhúzott, majd szoros küzdelemben, többek között a meccs labdamenetét is megnyerve hozta a saját szervajátékát. Ekkor úgy tűnt, Dimitrov "elengedte" a mérkőzést, három bréklabdához jutott Fucsovics, de a bolgár visszaküzdötte magát, végül a magyar játékos a hetedik lehetőségét már kihasználva másodszor is brékelte riválisát, ezzel pedig el is döntötte az összecsapást.

"Háromszor jártam meg a poklot testileg és lelkileg is, de erős tudtam maradni a mérkőzés végéig" - mondta a világranglistán 66. Fucsovics a Tennis love and game Facebook-oldalnak a 4 óra 50 perces csata után.

A 28 éves nyíregyházi játékos hozzátette: a találkozó egyik legnehezebb pillanata az volt, amikor a megnyert második szettet követően tudatosult benne, hogy nagyjából két és fél órája teniszeznek, így a végső sikerhez szükséges további két játszma begyűjtéséhez még sokáig kell harcolnia.

A két teniszező a múlt héten is találkozott egymással és akkor is Fucsovics diadalmaskodott.

"Azt gondolom, most sokkal jobban játszott, biztosan felkészült belőlem és ezúttal kevesebbet is hibázott. Egy jó Dimitrovot vertem meg" - mondta Fucsovics a riválisáról, aki jelenleg 20. a rangsorban, de pályafutása legjobbjaként - 2017-ben - harmadik is volt, és ugyanabban az évben megnyerte az ATP-világbajnokságot.

Fucsovics Grand Slam-tornán először nyert ötszettes mérkőzést, korábban négy ilyen találkozót veszített el. Megjegyezte: ezek a találkozók is erősebbé tették őt, ismeri a testét és tudja, mire van szüksége a regenerálódáshoz, amely rendkívül fontos lesz a Frances Tiafoe elleni harmadik fordulós összecsapás előtt.

A New York-i "buborékkal" kapcsolatban Fucsovics elmondta, kicsit egy junior tornára hasonlít az esemény, és bár a szabadság hiányzik neki, az mindenképpen jó, hogy kizárólag a tenisszel kell foglalkozniuk.

A győzelem után Fucsovics a hivatalos Facebook-oldalán üzent a szurkolóinak.

Fucsovicsnak a következő körben a világranglistán 82. helyen álló amerikai Frances Tiafoe lesz az ellenfele, aki szintén ötjátszmás mérkőzésen jutott tovább.

Eredmény, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

férfiak:
Fucsovics Márton-Grigor Dimitrov (bolgár, 14.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 6:1
Tiafoe (amerikai)-Millman (ausztrál) 7:6 (8-6), 3:6, 1:6, 6:3, 6:3