Babos Tímea negyeddöntős párosban

Babos és Mladenovic januárban megnyerte az év első Grand Slam-tornáját

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic párosban bejutott a 3,2 millió dollár (807 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután csütörtökön szuper tie-breakben nyert.

A negyedik helyen kiemelt magyar, francia kettős egy orosz páros ellen győzött a nyolcaddöntőben. Az első szettet rövidítésben elveszítették ugyan Babosék, a folytatásban egyenlítettek, majd az 1 óra 36 perces összecsapás szuper tie-breakjében ellenfelük fölé kerekedtek.

Babos és Mladenovic januárban megnyerte az év első Grand Slam-tornáját, az Australian Open óta eltelt másfél hónapban azonban a páros nem játszott együtt. A dohai torna első fordulójában párosuk erőnyerő volt.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Veronika Kudermetova, Alla Kudrjavceva (oroszok) 6:7 (1-7), 6:4, 10-8