US Open: Federer a nyolc között, Murray kiesett

A harmadik helyen kiemelt Andy Murray nagy meglepetésre négy játszmában kikapott a dél-afrikai Kevin Andersontól a US Open nyolcaddöntőjében.US Open.

A brit játékosnak hosszú sorozata szakadt meg, ugyanis ezt megelőzően sorozatban 18 Grand Slam-tornán jutott a legjobb nyolc közé. Legutóbb éppen New Yorkban maradt le a negyeddöntőről, még 2010-ben. A 29 éves Anderson pályafutása során először került a nyolc közé GS-viadalon, Murray felett pedig karrierje második diadalát aratta.

Nem hibázott viszont az ötszörös bajnok Roger Federer: a 17-szeres Grand Slam-győztes svájci a hazai közönség előtt szereplő John Isnert győzte le három szettben. Érdekesség, hogy az első játszma rövidítésében az amerikai egyetlen pontot sem tudott nyerni, erre pedig még nem volt példa egész karrierje során, pedig 428 tie-breaket játszott már.

A negyeddöntőben négy játékos, Federer, valamint Feliciano Lopez, Jo-Wilfried Tsonga és Stan Wawrinka is túl van már a harmincon, a US Openen legutóbb 1982-ben fordult elő, hogy négy olyan teniszező (Jimmy Connors, Tom Gullikson, Guillermo Vilas, Kim Warwick) volt a nyolc között, aki már átlépte a harmadik x-et.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfiak:
Federer (svájci, 2.)-Isner (amerikai, 13.) 7:6 (7-0), 7:6 (8-6), 7:5
Anderson (dél-afrikai, 15.)-Murray (brit, 3.) 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (2-7), 7:6 (7-0)
Gasquet (francia, 12.)-Berdych (cseh, 6.) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1
Wawrinka (svájci, 5.)-Young (amerikai) 6:4, 1:6, 6:3, 6:4