Roger Federer újra beírta magát a sporttörténelembe

A svájci az első teniszező, aki csak egyéniben 350 Grand Slam-találkozót nyert meg. A női párosok versenyében a Babos-Mladenovic duó nyolcaddöntős.

A nyolcszoros bajnok Roger Federer a legjobb 16 közé jutott a wimbledoni teniszbajnokságon.
A 37 éves svájci sztár a sportág történetében elsőként 350. egyéni Grand Slam-mérkőzését nyerte meg szombaton.
A második kiemelt, húszszoros GS-tornagyőztes svájci világsztár a harmadik fordulós összecsapáson három játszmában kerekedett a 27.-ként rangsorolt francia Lucas Pouille fölé.
Federer a negyeddöntőbe jutásért a 17. kiemelt Matteo Berrettini ellen lép pályára, az olasz játékos az idei torna eddigi leghosszabb találkozóján 4 óra 19 perc alatt búcsúztatta az argentin Diego Schwartzmant.

Roger Federer az első teniszező, aki 350 mérkőzést nyert meg csak a Grand Slam-tornákon.
Fotó: Matthias Hangst/Getty Images

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Férfiak:
Federer (svájci, 2.)-Pouille (francia, 27.) 7:5, 6:2, 7:6 (7-4)
Kukuskin (kazah)-Struff (német, 33.) 6:3, 7:6 (7-5), 4:6, 7:5
Berrettini (olasz, 17.)-Schwartzman (argentin, 24.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-2), 4:6, 7:6 (7-5), 6:3
Korábban:
Nadal (spanyol, 3.)-Tsonga (francia) 6:2, 6:3, 6:2
Nisikori (japán, 8.)-Johnson (amerikai) 6:4, 6:3, 6:2
Sandgren (amerikai)-Fognini (olasz,12.) 6:3, 7:6 (14-12), 6:3
Querrey (amerikai)-Millman (ausztrál) 7:6 (7-3), 7:6 (10-8), 6:3

Matteo Berrettini az idei torna leghosszabb mérkőzésén az argentin Diego Schwartzmant búcsúztatta.

Suárez-Navarro (spanyol, 30.)-Davis (amerikai) 6:3, 6:3

A női párosok versenyében Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic duója könnyed sikerrel jutott a nyolcaddöntőbe.
Az első helyen kiemelt kettős az amerikai Jennifer Brady, Alison Riske párossal találkozott szombaton, és saját adogatásait magabiztosan hozva, két brékkel 33 perc alatt szettelőnybe került.
A folytatásban sem hibáztak szervagémet Babosék, és ugyancsak kétszer vették el az amerikai riválisok adogatójátékát, majd első mérkőzéslabdájukat kihasználva lezárták a 29 perces második játszmát, valamint az alig több mint egyórás mérkőzést. A hétfői nyolcaddöntőben az első helyen rangsorolt magyar, francia kettős az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát duóval találkozik.

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó simán kiejtette a Jennifer Brady, Alison Riske párost.
Fotó: Laurence Griffiths/Getty Images

Eredmény:
Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:2, 6:2