Már a nyolcaddöntőben Babosék

Babos Tímea és Jaroszlava Svedova bejutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében.

A magyar játékos - aki egyesben hatalmas csatában búcsúzott az ötödik helyen kiemelt Simona Haleppel szemben - és kazah partnere a lett Jelena Osztapenko és a német Andrea Petkovic kettősét búcsúztatta 1 óra 24 perc alatt.

"Nem volt egyszerű felállni a pályára egy ilyen egyéni meccs után, de vannak céljaim, céljaink, így tudtam, mi a dolgom. Próbáltam sok pozitív energiát mozgósítani, főleg a meccs elején. És ez működött is" - idézte saját honlapja Babost.

Babosék a vasárnapi nyolcaddöntőben a hazai közönség előtt szereplő Asia Muhammad, Taylor Townsend duóval csapnak össze, a magyar játékos emellett az amerikai Eric Butorac oldalán vegyespárosban is érdekelt lesz. Utóbbiban éppen Svedova, valamint a brazil Bruno Soares ellen lép pályára.

Férfi egyesben a harmadik helyen kiemelt svájci Stan Wawrinka mérkőzéslabdát hárítva győzte le a brit Daniel Evanst a harmadik fordulóban. A New York-i tornán tavaly az elődöntőig jutott svájci az első és a harmadik játszma után is hátrányban volt, a negyedik szett rövidítésében pedig egy alkalommal meccslabdája volt a világranglistán 64. helyezett ellenfelének. Wawrinkának sikerült hárítania, majd fordítania, az ötödik felvonást pedig magabiztosan nyerte meg.

"Hihetetlen csata volt. Szerencsés vagyok, hogy versenyben tudtam maradni, miután ellenfelemnek mérkőzéslabdája volt. Igazán jól játszott, nyomás alatt tartott, nagyon tehetséges teniszező" - nyilatkozott Wawrinka, miután bejutott a 16 közé.

A 26 éves Evans - akit tavaly májusban még csak a 772. helyen jegyeztek az ATP-rangsorban - elmondta, nagyon csalódott, amiért nem tudott élni a nagy lehetőséggel, és hozzátette: egy ideig valószínűleg fájni fog neki, ami történt.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Jelena Osztapenko, Andrea Petkovic (lett, német) 6:2, 6:4