Azarenka nyeri az Australian Opent a statisztikák szerint

A statisztikai adatok alapján a világelső és címvédő Viktorija Azarenka sikere a valószínűbb Li Nával szemben az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének szombati döntőjében.

A 23 esztendős fehérorosz játékos 5-4-re vezet kettejük különpárharcában a februárban már 31 éves kínai ellen, ráadásul utóbbi négy meccsüket - köztük a tavalyi WTA-világbajnokságon vívottat is - ő nyerte meg. Az Australian Openen még szettveszteség nélkül álló Li abban bizakodhat, hogy eddigi két Grand Slam-találkozójukon viszont ő győzött.

Különösebb fáradtságra egyikük sem panaszkodhat, Azarenka 8 óra 57 percet, míg Li 8 óra 32 percet töltött a pályán az eddigi 6-6 mérkőzésükön, ez átlagosan 1 óra 30, illetve 1 óra 24 perces összecsapásokat jelent.

Mindkét döntős a második GS-trófeájára hajt, a fehérorosz teniszező tavaly Melbourne-ben, ellenfele pedig 2011-ben a Roland Garroson diadalmaskodott.