Australian Open: Federer húzta a rövidebbet Melbourne-ben

A férfi tenisz világranglista második helyén álló Roger Federer járt rosszabbul az Australian Open sorsolásán, hiszen az ő ágára került az olimpiai bajnok Andy Murray.

Elkészítették a férfi tábla sorsolását is az év első Grand Slam versenyén, a hétfőn, Melbourne-ben kezdődő Australian Openen. A két sokszoros Grand Slam-győztes teniszező közül Novak Djokovics járt jobban, hiszen az olimpiai bajnok, US Open győztes Andy Murray Roger Federer ágára került.

A címvédő Novak Djokovics egyébként sorozatban harmadik diadalára készül. Elképesztő 2011-es idénye után, amikor három Grand Slam-tornát nyert, a világranglista élére került, hetven meccsen diadalmaskodott és mindössze hatszor kapott ki, tavaly "csak" hat tornát nyert meg, köztük az évzáró ATP-világbajnokságot is. Egy évvel ezelőtt a szerb "vasember" minden idők leghosszabb, 5 óra 53 perces GS-döntőjében gyűrte le Rafael Nadalt, ezúttal viszont nem kell számolnia a fél éve kényszerszabadságon lévő spanyol csillaggal, akit előbb térdsérülése, majd vírusfertőzése akadályozott a felkészülésben, és nemrég visszalépett a melbourne-i erőpróbától.

Ott lesz viszont a brit Andy Murray, akinek 2012-ben sikerült az áttörés, és immár olimpiai, illetve US Open-bajnoknak mondhatja magát, továbbá a 31 éves Roger Federer is, aki tavaly wimbledoni sikerével néhány hónapra visszaszerezte a világelsőséget is. A november óta pihenő svájci zseni Ausztráliában 18-ra javíthatja GS-trófearekordját, és Andre Agassi 1995-ös diadalmenete óta az első férfi játékos lehet, aki felkészülési torna nélkül nyer döntőt a Rod Laver Arenában.