Australian Open: Federer hatalmas csatában jutott be élete 33. GS-elődöntőjébe

Roger Federer hatalmas küzdelemben, ötjátszmás csatában jutott be az Australian Open elődöntőjébe a francia Jo-Wilfried Tsonga ellen. Jöhet számára az elődöntő Andy Murray ellen!

A francia korábban már többször megtréfálta a svájci világklasszist, akinek így van törlesztenivalója ellenfelével szemben.

CIKKÜNK FOLYAMATOSAN FRISSÜL!!

TENISZ
Australian Open, negyeddöntő

Jo Wilfried Tsonga (francia, 7.) - Roger Federer (svájci, 2.) 6:7, 6:4, 6:7, 6:3, 3:6

-
Federer az Australian Openen először elveszti az adogatását, Tsonga visszajön a szettbe! 3:3
-
A francia - ha nehezen is, de - hozza a saját adogatójtékát, így először a mérkőzés folyamán vezet, 4:3
-
Federer hamar előnyt szerzett, és bár Tsonga visszajött a tie-breakben, végül 7-5-tel a svájcié lett a rövidítés! 6:7

-
Itt a váratlan bravúr: Tsonga kihasználja az adódó lehetőséget, és brékeli a svájci sztárt!! 4:3
-
Tsonga négy Federer-hibával hozza az adogatását, a svájci a szettben maradásért adogathat. 5:3
-
Megoldja a svájci a dolgot, de most jön a komoly feladat. 5:4
-
A francia simán nyeri az adogatását és egyenlít! Ez Federer első elvesztett szettje Melbourn-ben! 6:4

3. játszma
- Federer kezdte megint a szettet, mégpedig egy sima adogatójátékkal, 0:1
-
Újabb váratlan fordulat: Tsonga "leült", Federer remek játékkal azonnal brékelt! 0:2
-
Hiába volt 30:0-je Federernek, a francia zsinórban négy pontot nyert, így azonnal visszabrékelt! 1:2
-
Hiába volt bréklabdája megint a svájcinak, Tsonga kiküzdötte az adogatását, így nagy küzdelelmben egyenlített, 2:2
-
Federer most egy pontot veszített, de Tsongának a játszmában maradásért kell adogatnia, 4:5
-
Egy-egy mini-break 3:3-ig, majd Federer két fogadóponttal nagy küzdelem után behúzta a második rövidítést is a mérkőzésen! 6:7

-
Hiába volt 40:15-je Federernek, Tsonga minden mindegy alapú játékával fordított és brékelt!! 4:2
-
Ez a játék azonban azonnal visszaütött, három önhobával odaadja a szerváját a svájci klasszisnak! 4:3
-
Hihetetlen, megint brék! Ezúttal Tsonga vette le Federer adogatását már megint, így szerválhat a szettért! 5:3

-
Federer elveszi a francia adogatását, maximálisan kihasználta Tsonga bizonytalankodását! 1:3
- A svájci világsztár melléteszi a saját szerváját is, ezzel 4:1-re vezet a döntő játszmában!
- 15:40-nél óriási ziccert rontott el Federer, Tsonga feltámadt és behúzta a játékot! Nagyon kell figyelnie a svájcinak. 2:4
-
Rettenetesen fontos adogatást hoz Federer, így Tsongának a meccsben maradásért kell szervánia! 2:5
-
Federernek négy meccslabdája is volt, Tsonga mindet hárította, majd aztán a svájci hárított két game-labdát, hogy végül a francia behúzza az adogatójátékot, és a svájcinak ki kell szerválnia a meccset. 3:5
-
És megvan! Federer nagyot küzdve, de az újabb meccslabdáját már kihasználta! Újra elődöntős a svájci! 3:6