A US Open főtáblájára került Fucsovics Márton!

A magyar játékos a US Open selejtezőjének harmadik fordulójában az olasz Lorenzo Giustino (a világranglistán 235.) ellen nyert 96 perc alatt 7:6, 6:1-re.

Fucsovics Márton már 15-ször próbálkozott egy Grand Slam egyénijének a főtáblájára kerüléssel, és negyedszer került be az utolsó selejtezőkörbe. Ezúttal sikerrel: beváltotta a világranglista alapján a nagyobb tudását, és két szettben, simán verte az olaszt.

Az első játszma persze nem volt sima: mindketten hozták a saját adogatójátékaikat, így jött a rövidítés, amit 64 perc után hozott Fucsovics.

Ez megtörhette az olaszt, aki egyből a második szett kezdetén, majd 3:1-es magyar előnynél is elvesztette az adogatását. Stílszerűen az utolsó játékban love game-re brékelt Fucsovics, így 32 perc cután le is zárta  a meccset.

A világranglistán 156. magyar teniszezőnek egyébként a selejtezőben ez volt a legegyszerűbb meccse, hiszen az első két selejtezőkörben a kanadai Peter Polanskyt, valamint az argentin Máximo Gonzálezt is három szettben verte meg.

A magyar férfiteniszezők közül legutóbb egyébként Sávolt Attila szerepelt Grand Slam-torna főtábláján, 2003 tavaszán. Sávolt a Roland Garroson legyőzte a svéd Andreas Vinciguerrát (7:5, 7:6. 4:6, 6:0), majd a fehérorosz Mihail Juzsnijt is (3:6, 6:4, 5:7, 6:2, 6:4), de a harmadik körben megálljt parancsolt neki az argentin Guillermo Coria (4:6, 1:6, 1:6).