A győzelemért játszanak Babos Tímeáék a Roland Garroson

El vagyunk halmozva nemzetközi döntőkbe jutott magyarokkal! Ma a tenisz salakos szentélyében lép pályára magyar: Babos Tímea. Mégpedig győzelmi reményekkel.

A francia nyílt teniszbajnokság zárónapjára már csak két kérdés maradt nyitott: kik nyernek női párosban és ki győz férfi egyesben?
Most az előbbivel érdemes foglalkozni, mert magyar résztvevője is van ennek a döntőnek. Méghozzá Babos Tímea személyében.
A magyar teniszező és társa, Kristina Mladenovic - aki hazai közönség előtt nyerhet - a döntőig mindösssze két szettet vesztett.

Fotó: Clive Brunskill/Getty Images

Először a nyolcaddöntőben vesztettek játszmát, méghozzá a német Anna-Lena Friedsam/Laura Siegemund kettőstől.
Azon a találkozón az első szettet 6:4-re a német páros nyerte, aztán viszont két 6:3-as játszmával Babosék kerekedtek felül.
A negyeddöntőben pedig a Samantha Stosur/Zhang Shuai ausztrál, kínai kettőssel szemben álltak vesztésre, ám mégis fordítottak.
Méghozzá egészen elképesztő módon. A döntő szettben Stosurék már 4:1-re is vezettek.
Erre mondják azt, hogy simán behúzzák a játszmát, és így a mérkőzést is.
Messze nem így történt. Mert a Babos/Mladenovic kettősben volt annyi lelkierő, hogy 1:4-ről visszakapaszkodjanak 4:4-re, majd a tie-breakben sem hibáztak.
A legjobb négy között pedig az Elise Mertens/Aryna Sabalenka duót ejtették ki 6:2, 6:1 arányban.

Döntőbeli ellenfeleik a Shuko Aoyama/Lidziya Marozava japán, fehérorosz kettős ellen kezdték meg útjukat a döntőig.
A kínai kettős már az első fordulóban döntő játszmára kényszerültek, ráadásul több, mint 150 percig tartott az a mérkőzésük.
A legjobb 32 között a kilencedik kiemelt Anna-Lena Groenefeld/Demi Schuurs német/holland párossal találkoztak.
Az első találkozóhoz képest sokkal simábban, 6:3, 6:2-re győztek a kínaiak.

Fotó: Cameron Spencer/Getty Images

Így a nyolcaddöntőben az orosz Daria Kasatkina és az észt Anett Kontaveit alkotta párossal néztek farkasszemet.
Kasatkináék túlórára kényszerítették Zhengéket - akárcsak az első fordulóbeli ellenfeleik.
Az első két játszma egyaránt 7:5-tel zárult: amíg az elsőt Kontaveiték, a másodikat Duanék húzták be ilyen arányban.
Az utolsót szintén Duanék nyerték, de már 6:4-re, ám így is közel 160 percig tartott ez a mérkőzés.

A negyeddöntőben a Gabriela Dabrowski/Xu Yi-Fan kanadai, kínai páros próbált meg túljárni Zhengék eszén.
Nekik sem sikerült. Noha ők is több, mint kétórás találkozóra kényszerítették az összkínai felállású párost, mégis utóbbiak mehettek az elődöntőbe.
Ott a tizenötödik kiemelt Kirsten Flipkens/Johanna Larson belga, svéd párossal találkoztak.
Ezt a párharcot kevesebb, mint kilencven perc alatt nyerték meg Duanék (6:4, 6:4).

Így érkeztünk el a döntőig, melynek esélyese a Babos/Mladenovic páros. Ráadásul Mladenovic a páros-világranglista élére ugrik a tornát követően.
Plusz a magyar/francia páros kevesebb időt volt fenn a salakon, mint a kínaiak. A döntőben való játszás tapasztalata is Babosék mellett szól.
Egyébként ez lesz az első alkalom, amikor ez a két páros találkozik. Rögvest egy Grand Slam-torna döntőjében.