Fucsovics remekelt Djokovic ellen

Játszmát is nyert az US Openen a világ egyik legjobbja ellen.

Fucsovics Márton jól játszott, a második játszmát megnyerte, ám összességében négy szettben kikapott Novak Djokovictól az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában, így kiesett.

A világranglistán 41. magyar játékos az esélytelenek nyugalmával kezdhette mérkőzését a US Open centerpályáján a 13-szoros Grand Slam-tornagyőztes riválissal szemben, ám a találkozó első játékaiban kissé érezni lehetett rajta a megilletődöttséget. Djokovic ugyanis rögtön elvette az adogatását, majd az első játszmában magabiztosan őrizte előnyét, s 6:3-ra nyert.

A nyíregyházi sportoló az első játszma közepétől egyre bátrabban és pontosabban játszott, Djokovic pedig látványosan szenvedett a nagy melegben. A második játszma közepén aztán nagy fordulat állt be a mérkőzésen, Fucsovics 3:2-nél elvette riválisa adogatását, aki később ápolást is kért, ám ezt követően sem talált magára, és 6:3-mal Fucsovics egyenlíteni tudott.

A magyar teniszező játszmát nyert a 13-szoros Grand Slam-tornagyőztes ellen

A harmadik szett nagyszerűen kezdődött magyar szempontból, a még mindig gondokkal küzdő szerb ugyanis nagyon enerváltan, míg Fucsovics egyre jobban teniszezett, 1:1-nél újra brékelt, s egészen a játszma hajrájáig biztosan tartotta előnyét. Djokovic 4:3-nál – egy szerencsés, majd több szép ponttal – visszavette az adogatást, fordított, majd 5:4-es vezetésénél kihasználta Fucsovics hibáit és megnyerte a harmadik szettet.

Ezt követően a hőség miatt tíz perc pihenőt kaptak a játékosok, ami nem jött jól Fucsovics Mártonnak. A folytatásban ugyanis szétesett a játéka, s 0:6-tal zárta a szettet és a háromórás mérkőzést.

férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Novak Djokovic (szerb, 6.)-Fucsovics Márton 6:3, 3:6, 6:4, 6:0
Cilic (horvát, 7.)-Copil (román) 7:5, 6:1, 1:1-nél Copil feladta.
Carreno-Busta (spanyol, 12.) - Dzsaziri (tunéziai) 7:5, 6:2, 6:2
Csung (dél-koreai, 23.)-Berankis (litván) 4:6, 7:6 (8-6), 6:0, 2:0-nál Berankis feladta.
Gasquet (francia, 26.)-Szugita (japán) 6:3, 6:1, 6:3
Hurkacz (lengyel)-Travaglia (olasz) 6:2, 2:6, 7:6 (8-6), 3:0-nál Travaglia feladta.
Djere (szerb)-L. Mayer (argentin) 6:4, 6:4, 4:6, 2:1-nél Mayer feladta.
Kukuskin (kazah)-Rubin (amerikai) 6:3, 6:1, 4:6, 7:6 (7-3)
Struff (német)-Smyczek (amerikai) 7:6 (7-2), 6:4, 6:3
Sandgren (amerikai)-Troicki (szerb) 6:3, 6:4, 6:2
Sousa (portugál) - Granollers-Pujol (spanyol) 6:2, 6:2, 6:3
Millman (ausztrál)-Brooksby (amerikai) 6:4, 6:2, 6:0