A DAC döcögősen vette az első kanyart az EL felé - VIDEÓ

Szalai Attila góllal járult hozzá csapata továbbjutásához.

Szalai Attila góllal járult hozzá ciprusi csapata, az Apollon továbbjutásához a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójából csütörtökön.

A nyári szünetben Mezőkövesdről igazolt hátvéd a múlt héten egy félidőt kapott a litván Kauno Zalgiris otthonában 2-0-ra megnyert mérkőzésen, a hazai visszavágót pedig végigjátszotta, és az argentin Emilio Zelaya mesterhármasát követően a 89. percben ő állította be a 4-0-s végeredményt.

A három magyar játékost foglalkoztató Dunaszerdahely hosszabbítás után búcsúztatta a lengyel Cracoviát, miután az első meccshez hasonlóan a visszavágón is 1-1 volt az eredmény a rendes játékidő után. A DAC végül idegenben szerzett több góllal lépett tovább. Vida Máté, valamint a csapatkapitány Kalmár Zsolt végig a pályán volt, Vida Kristopher pedig a 98. percben állt be csereként.

A liechtensteini Vaduz lehet a Fehérvár FC következő ellenfele, mivel a gól nélküli első találkozót követően a hazai visszavágón 2-1-re legyőzte az izlandi Breidablik együttesét.

El-selejtező, 1. forduló, visszavágók:
Levadia Tallinn (észt)-Stjarnan (izlandi) 3-2 (1-1, 2-1, 3-1) - hosszabbítás után
    Továbbjutott: a Stjarnan 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Dinamo Minszk (fehérorosz)-FK Liepaja (lett) 1-2 (0-1)
    Tj.: a Liepaja 3-2-es összesítéssel.
Levszki Szófia (bolgár)-Ruzomberok (szlovák) 2-0 (1-0)
    Tj.: a Levszki Szófia kettős győzelemme, 4-0-s összesítéssel.
Apollon (ciprusi)-Kauno Zalgiris (litván) 4-0 (2-0)
    Tj.: az Apollon kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.
Cracovia (lengyel)-Dunaszerdahely (szlovák) 2-2 (1-0, 1-1, 1-2) - hosszabbítás után
    Tj.: a Dunaszerdahely 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Haugesund (norvég)-Cliftonville (északír) 5-1 (3-1) (1-0)
    Tj.: a Haugesund kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
Milsami (moldovai)-FCSB (román) 1-2 (0-2)
    Tj.: az FCSB kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
Neftci Baku (azeri)-Speranta Nisporeni (moldovai) 6-0 (4-0)
    Tj.: a Neftci Baku kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.
Petrocub (macedón)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-1 (0-0)
    Tj.: az AEK Larnaca kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
Torpedo Kutaiszi (georgiai)-FK Ordabaszi (kazah) 0-2 (0-0)