Neymarék hatot lőttek az elődöntőben

A házigazda Brazília válogatottja jutott elsőként a Rio de Janeiró-i olimpia férfi labdarúgótornájának döntőjébe.

A Maracana Stadionban rendezett szerdai elődöntőben a brazilok 6-0-ra győzték le Honduras csapatát. Az FC Barcelona csatára, Neymar már a 15. másodpercben betalált, ezzel az olimpiai futballtornák leggyorsabb gólját szerezte.

Közben ütközött a kapussal, hordágyon vitték le, percekig ápolni kellett, ám visszatért a pályára, és együttese hatodik gólját is ő szerezte: a 91. percben tizenegyesből volt eredményes.

A brazil férfi csapat most szerepel 13. alkalommal olimpiai labdarúgótornán, de még soha nem sikerült aranyérmet nyernie.

Riói olimpia, labdarúgás, férfi elődöntő:

Brazília-Honduras 6-0 (3-0) (Neymar 1., 91. – a másodikat 11-esből, Gabriel Jesus 26., 35., Marquinhos 51., Luan 79.)