"Nem megy több turista olimpiára" - Kiakadtak az osztrákok

Ausztria nem küld többé "turistákat" az olimpiára, és gyökeresen átalakítja az állami sporttámogatás rendszerét - közölte Norbert Darabos sportminiszter, akit felháborított, hogy az osztrák csapat egyetlen érmet sem szerzett a londoni olimpián.

"Még az idén törvénybe kell foglalnunk, hogy a népszerű olimpiai sportokat kell támogatnunk, nem pedig nyakló nélkül minden sportágat" - hangoztatta a miniszter a Kurierban megjelent interjúban.

Ausztria 21 sportágban 70 versenyzővel képviseltette magát Londonban, és az 1964-es tokiói olimpia óta először fordult elő, hogy érem nélkül maradt az ötkarikás játékokon.

"Még időben változtatnunk kell a struktúrán, hogy Rióban más legyen a helyzet. Különben maradunk Luxemburg szintjén, ők sem nyertek egy fia érmet sem Londonban" - mondta a miniszter.

Ausztria inkább a téli sportágakban jeleskedik: a 2010-es vancouveri téli olimpián összesen 16 érmet, köztük négy aranyat nyert.