London 2012: vereséggel kezdtek a női vízilabdázók

A magyar női vízilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett az Egyesült Államok csapatától hétfőn a londoni olimpia pólótornájának első fordulójában.

A női vízilabdatorna egyik esélyesének számító amerikaiak ellen nem a legjobb előjelekkel szállt vízbe Merész András csapata, amely a játékok előtti felkészülés során négyszer is kikapott első olimpiai ellenfelétől. Bár a britek meccse után sokan elmentek, a magyar találkozó kezdetére ismét megtelt a csarnok meredek lelátója.

Drávucz hozta el a labdát, így a magyaroké volt az első támadás, az első gólt viszont az amerikaik szerezték. Bujka gyorsan egyenlített, aztán mindkét oldalon kimaradt egy-egy emberelőny. Steffens másodszor is vezetéshez juttatta az ellenfelet, majd egy perc múlva már harmadszor is betalált. Keszthelyi kihagyott büntetője után Drávucz végre bevette a rivális kapuját. A másik oldalon az amerikaiak villámgyorsan kihasználtak egy emberelőnyös helyzetet. A negyed végén egy gyors ellentámadásból Antal szépített (3-4).

A második negyed is amerikai góllal indult, válaszul Szűcs távoli lövése kötött ki a hálóban, majd Csabai szintén távolról egyenlített. Steffens emberelőnyös gólja után ötméteresből már ötödször talált be. A magyarok azonban ismét ledolgozták kétgólos hátrányukat: Szűcs újra távolról, Takács pedig előnyből lőtt gólt. Steffenset viszont megint nem sikerült tartani (7-8).

A nagyszünetben a helyi hangulatfelelős a Pomázról érkezett magyar szurkolókat is megszólaltatta, akik természetesen győzelmet jósoltak.

A medencében a forgatókönyv nem változott: Antal révén jött az egyenlítés, aztán megint kétgólos amerikai előny. Merész időt kért, utána Bujka használt ki egy fórt. A másik oldalon Villa iratkozott fel a góllövők közé (9-11).

A záró nyolc percben először nőtt háromra a különbség. Merész András csapata azonban nem adta fel, Tóth és Antal talált be, de Bolonyai sem tudta védeni Mathewson lövését. A kapitány az utolsó két perc előtt ismét időt kért, s Bujka góljával ismét sikerült egyre felzárkózni. Aztán újra Mathewson és Bujka következett, így az utolsó percben 14-13-ra vezettek az amerikaiak. Már csak hat másodperc volt hátra a támadóidejükből, amikor a bírók befújtak nekik egy fórt, ezzel pedig a mérkőzés végéig náluk maradt a labda.
A magyar női vízilabda-válogatott következő mérkőzésén, szerdán Kínával találkozik.