London 2012: célfotós befutó és bukások triatlonban - Kovács Zsófia esés után az 51.

Kovács Zsófia az 51. helyen végzett a női triatlonosok szombati versenyében a londoni olimpián. Az aranyérmet célfotó alapján a svájci Nicola Spirig nyerte a svéd Lisa Nordén előtt.

A címvédő, hazai közönség előtt szereplő Helen Jenkins végül ötödik lett.

Az 55 induló az 1500 méterest úszást a Hyde Parkban található Serpentine-tóban teljesítette, ahol a hosszútávúszást is rendezik majd. A 40 km-es kerékpározás innen indult, az út a Buckingham Palotáig tartott, ezt a közel 6 km-es kört kellett hétszer megtenni. A 10 km-es futás szintén a Hyde Parkban volt, a pálya mellett több tízezren szurkoltak.

Az időjárás nem volt kegyes az indulókhoz: a rajtnál még csepegett az eső, a víz 19, a levegő 17 fokos volt.

A 24 esztendős Kovács - aki tavaly az U23-as vb-n ezüstérmes volt - egy nagy csoporttal együtt érkezett meg az úszásról, az 50. helyen jött ki a vízből, és a 47. helyen kezdte meg a kerékpározást.

A pekingi bronzérmes, kétszeres világbajnok (2009 Gold Coast, 2010 Budapest) ausztrál Emma Moffatt kiszállt, így egy éremesélyessel kevesebb maradt a mezőnyben.

Az úttest csúszós volt a korábbi esőtől, így több bukás is előfordult. A bringázás alatt kisütött a nap, a tavaly felnőtt Eb-n hetedik gyöngyösi triatlonos pedig az utolsó előtti csoporttal tekert együtt. Aztán öt körrel a vége előtt ő is hatalmasat esett az egyik kanyarban, de folytatta, de már csak az utolsó bolyban. Az élen lévők 5-6 perccel jártak előrébb.

A futást az Agria KTK versenyzője hivatalosan a 46. helyen kezdte, hátránya az élcsoporttól 5:41 perc volt. Kovács végül 51. lett, míg az aranyéremről célfotó döntött a svájci Nicola Spirig és a svéd Lisa Nordén között az előbbi javára.

"Ennél jobb eredményre számítottam az első olimpiámon, de sajnos nagyot estem az egyik kanyarban" - mondta Kovács Zsófia az MTI-nek. "A nálam rutinosabb versenyzők a gyakori iramváltásokkal szétrángatták a mezőnyt, így nem is volt esélyem felérni az élmezőnyre a bukásom után. Pedig biztos voltam benne, hogy a mezőny első harmadában végezhetek. Mivel a kerékpár nem rongálódott meg, folytattam a versenyt, de úgy voltam vele, csak biztonságosan érjek végig. A futásnál is fájt a lábam. Sajnálom, hogy ennyi sikerült."