Kenderesi megint lehajrázta Phelpst, legjobb idővel döntős!

A férfi 200 pillangóban megismétlődött az, ami az előfutamok során, azaz a 19 éves Kenderesi Tamás lehajrázta Michael Phelpst! Mögöttük harmadik idővel jutott a döntőbe Cseh László!

Cseh László az első futamba kapott besorolást a férfi 200 méter pillangó középdöntőjében. Cseh jól kapta el a rajtot, 50 méternél elsőként fordult, 100-nál a brazil Marcio és a kínai Li is előtte volt, az utolsó 50-re a japán Sakai mögött fordult, a hajrában pedig pont annyit adott ki magából, amennyit kellett és elsőként csapott a célba 1:55,18-cal a két japán, Seto és Sakai előtt.

A második középdöntőben újra egymás mellett úszott a 19 éves Kenderesi Tamás és a 19-szeres bajnok, Michael Phelps, de ezúttal a legjobb idővel rendelkező Kenderesi kapta a 4-es, Phelps a 3-as pályát, míg az 5-ösön a dél-afrikai Chad Le Clos volt a magyar fiú mellett!

Az első 50 után Phelps és a dél-afrikai fordult az élen, de 100-on Kenderesi már az amerikai mögött fordult, majd 150-nél ugyanez volt a helyzet és 0,64 század volt a hátránya Phelps mögött, de megint fantasztikusat hajrázott és 1:53,96-tal maga mögé utasította a mezőnyt az ifjú magyar úszó!

Kenderesi ezzel legjobb idővel döntős, mögötte Michael Phelps és Cseh László következnek.