Cavendish pályán is kihozta magából a maximumot

Így nyilatkozott az omniumban megnyert ezüstérme után a legendás sprinter, Mark Cavendish.

Mark Cavendish éremért jött Rióba, és meg is felelt saját elvárásának, miután a pályakerékpárosok omnium versenyében ezüstérmet szerzett az olasz Elia Viviani mögött. „Elia a legkomplettebb versenyző közülünk, megérdemelten lett olimpiai bajnok” – kezdte a 31 éves brit, és azt is tudja, melyik számban ment el neki az arany: „A kieséses versenyben kellett volna több, azonban nem tudtam tartani a lépést Vivianinal.”

Az országúton jóval eredményesebb man-szigeteki kerékpáros eddig kétszer próbálkozott az olimpián dobogós helyezést elérni, ám sem 2008-ban Bradley Wiggins oldalán a madisonban, sem négy éve a mezőnyversenyben nem jött össze neki az első három hely valamelyikének megcsípése, most azonban Rióban a pályakerékpár többpróbájának számító omniumban 13 ponttal lemaradt ugyan Vivianitól, ám két egységgel a szám címvédője, a dán Lasse Norman Hanssen előtt zárt megszerezve ezzel a második legfényesebb medáliát.

„Végre összejött az érem, amire már nagyon régóta vágytam, rendkívül boldog vagyok. Az emberek elfelejtik, hogy mekkora támogatást kapunk a stábunktól, ezúttal is szeretném megköszönni nekik mindazt, amit ezért az ezüstéremért tettek.” – nyilatkozta az országúton világbajnok, 30-szoros Tour-szakaszgyőztes sprinter.