19. aranyát szerezte Michael Phelps, Peaty megint világrekordot úszott

Leírni sem egyszerű, tizenkilencedik olimpiai aranyérmét szerezte helyi idő szerint vasárnap késő este Michael Phelps a riói olimpián.

Az amerikai négyes győzött a férfi 4×100 méteres gyorsváltóban, melyben úszott minden idők legeredményesebb olimpikonja, Michael Phelps, aki ezzel 19. ötkarikás aranyérmét nyerte.

A váltó többi tagja Caleb Dresse, Ryan Held és Nathan Adrian volt. Az amerikaiak 3:09.92 perces idővel értek célba, Franciaországot és Ausztráliát megelőzve.

Közben Adam Peaty másodszor is világcsúcsot úszott férfi 100 méter mellen, ezzel megnyerte a szám döntőjét.

Peaty a saját maga által egy nappal korábban felállított 57.55 másodperces rekordjából faragott jócskán, hiszen ezúttal 57.13 másodperc alatt ért célba.
A második a dél-afrikai Cameron van der Burgh, a harmadik pedig az amerikai Cody Miller lett.

A magyarok vasárnapi eredményeiről ITT és ITT olvashat.