Hihetetlen meccsen, tizenegyesekkel világbajnok Argentína!

Mbappé remeklése nem volt elég, Messiék behúzták!

Lassú kezdés után hihetetlenül izgalmas vb-döntőt láthattunk!

Az első félidő elején rögtön magához ragadta az irányítást Scaloni csapata, majd 1-2 kósza helyzetet követően tizenegyest kaptak, amit Lionel Messi könyörtelenül érvényesített.

Bő tíz percre a vezető gólt követően a remek érzékkel kezdőbe nevezett Angel Di Maria talált be, akit egy gyönyörű passzjátékot követően ugrasztottak ki. A félidőre így 2-0-val mentek a felek.

Di Maria góljával a negyedik versenysorozat döntőjében talált be (olimpia, Copa America, Finalissima, vb), így igazi specialistának számít ezen a téren.

A második félidő unalmasan kezdődött, de aztán Kylian Mbappé megrázta magát és duplájával kiegyenlített. A meccs utolsó perceiben mindkét csapatnak lett volna lehetősége eldönteni, de maradt a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

A gólváltás a hosszabbításban is megtörtént, Messi centikkel bent lévő találatára Kylian Mbappé válaszolt büntetőből, aki így mesterhármast szerzett.

A tizenegyespárbaj következett, ahol a dél-amerikaiak nem rontottak, a franciák azonban kétszer is, így a Argentína lett a világbajnok!

Fotó: Julian Finney/Getty Images