Tarolt a Barcelona, csendre intve a kétkedőket

A Primera Division 14. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Barcelona hazai pályán nyert a Rayo Vallecano ellen.

A Nou Camp a hétvégi Getafe elleni vereség ellenére is csordultig volt a nézőktől tegnap, kedd este.

Pep Guardioláék átérezték a találkozó súlyát, hiszen egy újabb fiaskó, ráadásul hazai pályán megbocsájthatatlan bűn lett volna a katalán fővárosban. Ennek megfelelően kezdett a Barcelona és a félidő végén már 3-0-ra vezetteka gránátvörös-kékek. A félidő derekán Alexis Sánchez a 29. percben kezdte meg a gólgyártást, amikor Xavi passza után, befelé cselezett, majd a hosszú felsőbe tekert.

Újabb 12 perc telt el, szinte másolták az első gól forgatókönyvét, igaz a szerencse is a Barcával volt, hiszen Xavi passza megpattanva egy védőn került Sánchez elé, 2-0. A félidőre még egy gól maradt. Dani Alves csodálatos ütemben lépett ki, önzetlenül David Villa elé passzolt, aki az üres kapuba lőtt a 44. percben, 3-0.

A második játékrészre csak egy gól maradt, Dani Alves indított a rövid oldalon Messit, aki jó 30 méterre a kaputól meglódult a jobb szélen és nemes egyszerűséggel a kapuig gyalogolt védőivel a nyakán, végül okos gólt lőtt David Cobeno hasa alatt, beállítva ezzel a megérdemelt 4-0-s győzelmet.

FC Barcelona - Rayo Vallecano 4-0 (Gólszerző: Alexis Sánchez (2), Villa, Messi)