Spanyol foci: megizzadtak a madridiak, robog a meglepetéscsapat

A hajrában született találat döntötte el a három pont sorsát a Depor stadionjában.

Deportivo La Coruna–Atlético Madrid 0–1 (Partey 91.)

Az Atlético Madrid a Deportivo otthonában vendégeskedett. A meccsen a 91. percben dőlt el a három pont sorsa, Partey egy szabadrúgás után köszönt be. Sikerének köszönhetően Simeone együttes jelenleg a harmadik helyen áll a táblázaton.

Valencia–Leganés 3–0 (Dani Parejo 14., Rodrigo 71., Mina 82. – 11-esből)

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a remek formában futballozó Valencia magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a Leganes felett, ezzel a Barcelonához hasonlóan változatlanul veretlen.

A házigazda már negyedóra elteltével vezetett Parejo révén, majd a második játékrész közepén Rodrigo is betalált, a hajrában pedig, büntetőből, Mina volt még eredményes. A Valencia sikerével egypontnyira megközelítette az éllovas FC Barcelonát, amely este játszik a Sevillával.

Döbbenet: doppingolt a Bayern egykori játékosa " NEMZETKÖZI FOCI › Futball hírek

A tilalmi listán szereplő kokainszármazékot mutatott ki a doppingteszt a perui válogatott labdarúgó Paolo Guerrerónál, a Bayern München és a Hamburger SV korábbi játékosánál. A csatárt nemzeti csapata argentinok elleni októberi világbajnoki selejtezője (0-0) alkalmával vetették alá doppingvizsgálatnak, s a perui szövetség pénteken közölte, hogy a futballista "abnormális értékeket" produkált - bár az ominózus szert nem nevesítette -, amiért a nemzetközi szövetség 30 napra felfüggesztette a játékjogát.