Őrzi első helyét a Barca! Suárez: két meccs, nyolc gól - videó

Luis Suárez egymás után a második bajnokiján jegyzett mesternégyest, a Barca pedig a Gijón elleni, szombat esti, hazai 6-0-s sikerrel továbbra is az élen tanyázik Spanyolországban három körrel a végelszámolás előtt.

A meccsen bő hatvan perc elteltével csak egy Messi-fejes jelentette a különbséget, de aztán Iniesta gólt lövetett Suárezzel, majd tizenegyeszápor következett, tíz perc leforgása alatt három büntetőt is lőhetett a Barca, ebből kettőt az uruguayi, egyet Neymar értékesített.

Suárez egy kapufás góllal tette fel a koronát szombat esti teljesítményére (mesternégyes, 6-0), amelynek köszönhetően az élre katapultált az Aranycipő-listán (1. Suárez 34 gól, 2. Ronaldo, Jonas 31, 4. Higuaín 30).

A játéknapon korábban az Atleti és a Real egyaránt minimális különbségű győzelmet aratott a Málaga, illetve a Rayo felett, így továbbra is háromesélyes a csata az aranyért.

Ha a Barca megnyeri hátralévő három bajnokiját sorrendben a Betis otthonában, a városi rivális Espanyol ellen a Nou Campban, és Granadában, akkor biztosan bajnok lesz, mert jobb az egymás elleni mérlege a ligában az ellen az Atléticóval szemben, amely kiejtette a katalánokat Bajnokok Ligája-negyeddöntőben.