Nehezen kezdett, de a végén négyest lőtt az Atlético

Megszerezte első győzelmét a bajnokságban az Atlético Madrid. Diego Simeone együttese gól nélküli első félidőt követően 4-0-ra győzött a Celta Vigo otthonában.

Az első két játéknapon két újonccal játszottak a Matracosok, mégis mindössze két döntetlent sikerült összehozniuk az Alavés és a Leganés ellen. A Balaidosban győzelmi reményekkel léptek fel a Celta ellen, de az első félidőben a vigóiak voltak veszélyesebbek: Sené oldahálót lőtt, Bongonda pedig a védőket lehagyva leheletnyivel lőtt csak mellé.

A szünetben Simeone jól összerázhatta a csapatot, mert a második játékrészben átvette csapata az irányítást. Az 53. percben Griezmann pazar beadása után Koke eltörte a labdát, amely ennek ellenére is bement (0-1).

Húsz perccel később - Carrasco meg nem ítélt büntetője és Gameiro hatalmas ziccerrontása után - megduplázódott az előny: Saúl beadására Griezmann érkezett, és fejelt a jobb alsó sarokba (0-2).

A 81. percben Juanfran beíveléséből a francia duplázott (0-3), majd Ángel Correa Koke gólpasszából cimbalomszögből még magabiztosabbá tette a győzelmet (0-4).

Az első két, csalódást keltő eredmény után visszatalált a helyes útra a fővárosi csapat; a galíciaiak pedig szerzett pont nélkül az utolsó helyen állnak.