Kettős sikerrel négy között a Barca, kiesett az Atlético

Kisebb meglepetésre a Celta Vigo Madridban harcolta ki a továbbjutást, a Barcelona végül kettős sikerrel ejtette ki az Athletic Bilbaót és jutott a spanyol Király-kupa legjobb négy csapata közé.

A Bilbao kissé ráijesztett a katalán szurkolókra, ugyanis a 12. percben Inaki Williams révén megszerezték a vezetést.

A Barca a második félidőben szállította a gólokat, előbb Luis Suárez egyenlített, a hajrában pedig előbb Gerard Piqué fejelt gólt Dani Alves beadása után, majd Neymar állította be a végeredményt egy szép góllal.

Barcelona–Athletic Bilbao 3–1 (L. Suárez 53., Piqué 81., Neymar 91., ill. I. Williams 12.)
Összesítésben: 5–2

Barcelona 3-1 Ath Bilbao HD - All Goals... by zidanekrisz

A hazai 0–0-s döntetlen után a Celta Vigo a Vicente Calderónban harcolta ki a továbbjutást. A Vigo már 3–1-re is vezetett, az Atléti csak szépíteni tudott.

Atlético Madrid–Celta Vigo 2–3 (Griezmann 29., Correa 82., ill. P. Hernández 22., 64., Guidetti 56.)
Összesítésben 3–2 a Celta Vigónak

All Goals HD - Atl. Madrid 2-3 Celta Vigo - 24... by zidanekrisz