Gyönyörű gólokkal vitte haza a három pontot a zseniális trió

Nem okozott meglepetést a spanyol labdarúgó-bajnokság első szombati mérkőzése. A Barcelona támadótriójának zsenialitásának köszönhetően 5-1-re győzött az újonc Leganés vendégeként.

A vezetéssel nem sokat kellett várni: Suárez a jobb oldalon elnyargalt, lepattantak róla a védők, beadására pedig Neymar is mehetett volna, de végül Messi passzolta a kapuba. 0-1!

A második gól még egyszerűbb volt: Messi kicselezett mindenkit középen, ziccerből pedig nem elrúgta, hanem az üres kapu elé érkező Suáreznek visszaadta a kölcsönt. 0-2!

A harmadikat - csak úgy, mint az első kettőt - a végtelen önzetlenég jellemezte: Neymar ugyanolyan ziccerben kapott labdát Suáreztől, mint az uruguayi az előző találatnál, és a brazil sem hibázott. 0-3!

A második félidőben kicsit gyengébben nyomta a Barcelona a gázpedált, két gólt azért így szerzett. Előbb a Neymar buktatásáért kapott büntetőt vágta be Messi a bal felső sarokba (0-4),

majd Rafinha tolta be középre a labdát, és ballal, 25-ről hatalmas bombát ragasztott a jobb felsőbe. A meccs gólja volt! (0-5)

A hajrában megérdemelten szépített még a bátran játszó Leganés Gabriel szabadrúgásával: ter Stegen hiába vetődött, esélye sem volt elérni a tekerést (1-5).

A magabiztos sikerrel a katalánok megszerezték harmadik győzelmüket, és feljöttek a Real Madridra - igaz, egy meccsel többet játszva.

A gránátvörös-kékek egyébként azért játszottak ilyen korán, mert a hétközben rangadót játszanak: az Atlético Madrid szerdán látogat a katalán fővárosba.