CR büntetőt rontott, majd duplázott, nyert a Real

Cristiano Ronaldo büntetőt hibázott, de a remek gólokat hozó meccsen így is nyerni tudott a Real Madrid. A blancók végül 3–1-re verték a Real Sociedadot.

A meccs felvezetése érdekes jelenettel indult, a hangosbemondó Rafa Benítezt mutatta be, de a madridi publikum hatalmas fújolással köszöntötte a trénert.

A meccset a hazai csapat kezdte jobban, Gerónimo Rulli mutatott be egy szép védést, majd a 24. percben büntetőt kapott a Real (finoman szólva sem tűnt túl komolynak a Benzemával szemben bemutatott lökés), Cristiano Ronaldo azonban a kaput sem találta el. Ugyanez megtörtént a 42. percben is, González játékvezető egy kezezésért adott tizenegyest, Cristiano Ronaldo ezt már belőtte.

A 48. percben Bruma egy zseniális góllal egyenlített, a hazaiak szabálytalanságot reklamáltak a találat előtt, de a játékvezető nem ítélt szabadrúgást Pepe javára.

A 67. percben újra a Realnál volt az előny, egy szöglet után CR ballal, kapásból lőtt Rulli kapujába.

Később Rulli ég bemutatott egy hatalmas bravúrt Karim Benzem lövésénél, majd a helyére beállt Lucas Vázquez állította be a 3–1-es végeredményt.

A Real átmenetileg az élre állt, de hamarosan pályára lép a Barcelona és az Atlético Madrid is.

Real Madrid–Real Sociedad 3–1 (C. Ronaldo 42. – 11-esből., 67., Vázquez 86., ill., Bruma 49.)

Levante–Málaga (0–1) (Duda 80.)

18.15: Sevilla–Espanyol
18.15: Rayo Vallecano–Atlético Madrid (Tv: Sport1)
18.30: Eibar–Sporting Gijón
20.30: Getafe–Deportivo La Coruna
20.30: Barcelona–Betis (Tv: Sport1)
20.30: Celta Vigo–Athletic Bilbao
21.00: Las Palmas–Granada

1 Real Madrid 17 11 3 3 45 16 +29 36 Qualification to Champions League group stage