Az Atlético Madrid utolérte a Barcelonát - videó!

Győzelemmel kezdte a 2015-ös esztendőt a címvédő Atlético Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokságban: a 17. forduló szombati nyitómérkőzésén két góllal nyertek a fővárosiak a vendég Levante ellen.

A címvédő góljait Antoine Griezmann (2) és Diego Godín szereték. A fővárosiak ezzel pontszámban beérték a ma pályára lépő Barcelonát.

A Sevilla otthon tartotta a három pontot a Celta Vigóval szemben: a szombati mérkőzésen a hazai csapat a 21. perctől emberelőnyben játszott, a kiállítást követően bő tíz perccel szabadrúgásból volt eredményes. A Celta Vigo sorozatban hatodszor kapott ki és egymás után a hetedik bajnoki mérkőzésén nem szerzett gólt.

Az Elche és a Villarreal 2-2-es döntelent játszott egymással, a Bilbao a Deportivo otthonában szenvedett 1-0-s vereséget, míg a Málaga othon kapott ki az Almeríától.

LABDARÚGÁS
Primera División, 17. forduló
Deportivo–Athletic Bilbao 1–0 (Cavaleiro 24.)
Málaga–Almería 1–2 (Samu García 73., ill. Hemed 39., 76. – a másodikat 11-esből)
Atlético Madrid–Levante 3–1 (Griezmann 18., 47., Godín 82., ill. el-Zsar 62.)
Sevilla–Celta Vigo 1–0 (Pareja 32.)
Elche–Villarreal 2–2 (Jonathas 26., V. Rodríguez 35., ill. Vietto 12., Uche 17.)