A szülinapos Morata győztes góllal lepte meg magát

A spanyol bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén a Real Madrid hazai pályán 2-1-re legyőzte az Athletic Bilbaót, így megelőzte a délután a tabella élére álló Sevillát.

Jól kezdett a Real Madrid, már a hetedik percben megszerezte a vezetést Karim Benzema közeli lövése után. A gól azonban felpörgette a vendégeket, különösen Sabin Merino volt aktív, aki negyed óra elteltével kihagyott egy ajtóablak helyzetet, azonban a 27. percben már összejött neki az egyenlítés.

A második félidőben a Királyi Gárda sebességet váltott és mindent egy lapra feltéve rohamozott, de úgy tűnt nem fog összejönni a győztes találat megszerzése, mert Ronaldóak sorra puskázták el a helyzeteket. A 84. percben azonban megtört a jég, a csereként beálló Álvaro Morata érkezett egy baloldali beadásra, elsőre még Gorka Iraizozt találta el, de a kapusról kipattanó labdát közelről a hálóba kotorta.

A spanyol válogatott támadónak ez volt a második gólja a bajnokságban, ráadásul vasárnap ünnepelte 24. szülinapját, így kijelenthető, hogy a legszebb ajándékkal saját magát lepte meg. A Real Madrid ezzel a győzelemmel 21 ponttal vezeti a bajnokságot a 20 pontos Sevilla, és a 19 pontos Barcelona-Villarrel páros előtt.

Primera Division, 9. forduló

Real Madrid–Athletic Bilbao 2–1 (Benzema 7., Morata 84. ill. Sabin 27.)

Korábban:
Celta Vigo–Deportivo La Coruna 4–1 (Mallo 32., Aspas 60., 82. – az elsőt 11-esből, Orellana 78., ill. Albentosa 37.)
Sevilla–Atlético Madrid 1–0 (N'Zonzi 73.)
Malaga–Leganes 4–0 ((Jony 40., Castro 42., Ramírez 57., Camacho 90+2.)
Villarreal–Las Palmas 2-1 (Sansone 64., Bakambu 90+2. ill. Boateng 31.)