A Barcelona tíz legrosszabb igazolása az elmúlt tíz évben

Nem hozták azt, amit vártak tőlük.

A Barcelona csapatában rengeteg játékos fordult meg az elmúlt évek során, és voltak köztük olyanok is, akik nem szolgálták meg az árukat.

A katalánoknak győzni kellett volna kedd este az Atlético Madrid ellen, hogy nyomást gyakoroljanak a Real Madridra.

A mérkőzés azonban nem úgy alakult, ahogy azt eltervezték.

2-2-es állásnál, a hosszabbítás percei következtek, amikor a Barcelona edzője Quique Setién úgy döntött, hogy beveti 108 millió fontért vásárolt támadóját, a francia Antoine Grriezmannt.

Gól már nem születetett, a Barcelona így komoly lépéshátrányba került a tabellán.

Úgy tűnik Griezmann is felkerül arra a listára, akik a Barca legrosszabb igazolásai közé tartoznak. De nézzük meg, kik szerepelnek még rajta.

10. Alex Song 15 millió font

Song csupán 65 alkalommal szerepelt a csapatban, és a legemlékezetesebb pillanata az volt, amikor Puyol Abidalnak akarta adni a La Liga trófeát, de Song azt hitte őt hívja a csapatkapitány és lelkesen el is indult a serlegért.

9. Aleix Vidal  13,8 milió font

Dani Alves posztjára igazolták, de teljesítményével nem tudott megragadni a csapatban. Összesen 25 bajnoki mérkőzés jutott neki.

8. Jeremy Mathieu 16 millió font

7. Antoine Griezmann 108 millió font

33 bajnoki mérkőzésen összesen 8 gól. Egy 108 millió fontos játékos, akire csak akkor számít az edzője, amikor már a hosszabbításban járnak és nagyon kéne még egy gól. Legalábbis ez derült ki az Atlético elleni mérkőzésből.

Sport365.hu - Fokozódnak a bonyodalmak Griezmann körül

A gyenge szezonhajrá mellett az Antoine Griezmann személye körüli hercehurca is borzolja a kedélyeket a spanyol bajnoki címvédő Barcelona labdarúgócsapatánál. A Quique Setién vezetőedzőnél kegyvesztettnek tűnő francia világbajnok kedden az Atlético Madrid elleni 2-2 során ismét a cserepadon kezdett, és ezúttal csak a 90. percben lépett pályára, ami általános megrökönyödést keltett.

6. Paco Alcacer 27 millió font

5. Ousmane Dembele 112,5 millió font

Hozzáállása és sérülései hátráltatják abban, hogy hasznos tagja lehessen a csapatnak.

4. Arda Turan 24 millió font

Fotó: Alex Caparros/Getty Images

3. Andre Gomes 45,8 millió font

Csupán három gól három év alatt.

2. Malcom 36,5 millió font

1. Philippe Coutinho 145 millió font

Az elképesztően magas ára miatt ő lehet a Barca legrosszabb igazolása. 52 mérkőzésen 13 gólt szerzett, majd kölcsönadták a Bayern Münchennek.

Borítókép: Quality Sport Images/Getty Images
Forrás: givemesport.com