A Barca nem kegyelmezett a Bilbaónak

A vendégek már a 4. percben tíz emberre fogyatkoztak, Suárez mesterhármast szerzett, Neymar a kiszolgálásban jeleskedett, hatnál álltak meg a katalánok.

Kis ünnepséggel kezdődött a találkozó, ugyanis a hazaiak argentin klasszisa, Lionel Messi megmutatta a publikumnak ötödik Aranylabdáját.

A vendégek kis híján belerondítottak az ünnepi hangulatba, ugyanis Gerard Piqué hibája után  Bilbao éppen csak Bravo kapuja fölé emelt.

Az ellentámadást követően gyakorlatilag el is dőlt a meccs: a 4. percben Etxeita érthetetlen módon addig hezitált és várt kapusára Gorka Iraizozra, hogy Luis Suárez megkerülte, elcsente a labdát, Iraizoz pedig buktatta a tizenhatoson belül, amiért ő pirosat a Barca pedig tizenegyest kapott.

A büntetőt már Iago Herrerin hatástalanította volna, aki Iker Muniain helyére állt be, de Messi nem hibázott.

Érdekesség, hogy Ernesto Valverde csapata nem esett egyből össze, Da Marcos egy kontra után egyenlíthetett volna, de aztán Neymar beindult. Előbb a 22. percben csapott be mindenkit, de a kapus és a védő közös erővel védeni tudott. Később Rakitic és a brazil is kihagyott egy helyzetet, majd Suárez passza után a 31. percben már gólt is szerzett Neymar.

Fordulás után is maradt a Neymar-show, a 47. percben Suáreznek adott egy gólpasszt, majd Rakitic gólja előtt is ő végezte el a „piszkos” munkát.

A hajrában Suárez tette kompletté mesterhármasát.

Az Atlético sikerének köszönhetően vezetnek a fővárosiak, de a Barcelona egy meccsel kevesebbet játszott.

Az Athletic megpróbáltatásai folytatódhatnak, ugyanis szerdán a két csapat Bilbaóban mérkőzik meg a spanyol Király-kupában, visszavágó egy héttel később a Camp Nouban.

Barcelona–Athletic Bilbao 6–0 (Messi 7. – 11-esből, Neymar 31., Luis Suárez 47., 68., 82., Rakitic 62.)

Barcelona vs Athletic Bilbao 6-0 Full... by zidanekrisz

Las Palmas–Atlético Madrid 0–3 (Filipe Luis 17., Griezmann 68., 89.)

All Goals HD - Las Palmas 0-3 Atl. Madrid 17... by zidanekrisz

Getafe–Espanyol 3–1 (Pedro León 29., Pablo Sarabia 37., Moi Gómez 94., ill. H. Pérez 26.)
Real Madrid–Sporting Gijón 5–1 (Bale 7., Cristiano Ronaldo 9., 18., Benzema 12., 41., ill. Isma López 62.)
Valencia–Rayo Vallecano 2–2 (Negredo 55., Alcácer 88., ill. Jozabed 15., D. Llorente 69.)