Amikor a Fenomén 59 másodperc alatt lenyűgözte a közönséget - Videó

Mindenki ilyen debütálásról álmodik.

2002. október 6-án lépett először pályára a Santiago Bernabéu Stadionban a Real Madrid játékosaként a világbajnok brazil Ronaldo Luis Nazário de Lima, azaz Ronaldo.

A Real Madrid a 2000-es évek elején az úgynevezett galaktikus korszakát élte. Olyan káprázatos nevek voltak a csapatban, mint Luis Figo, David Beckham, Zinedine Zidane és még sorolhatnánk... Ronaldo az olasz Intertől érkezett, ahol igencsak emlékezetes utolsó mérkőzést produkáltak. Az utolsó bajnokira listavezetőként érkeztek, majd a Lazio otthonában 4-2-re kikaptak úgy, hogy az Inter kétszer is vezetett. Ronaldóék a 90 percet követően a harmadik helyre csúsztak vissza, és a brazil Fenomén könnyek között hagyta el a pályát. (Végül a Juventus lett a bajnok)

5 maggio 2002 LAZIO-INTER 4-2 ultima giornata

La prescrittese perde lo scudetto all'ultima giornata contro i gemellati laziali. Ecco il riassunto della partita nel servizio di novantesimo minuto. Per chi...

Ronaldo egyébként térdsérülései miatt a teljes 2000/01-es idényt kihagyta, és a következő szezonban sem tudott túl sok meccsen pályára lépni. A világbajnokságra viszont már csúcsformába jött. A Japánban és Dél-Koreában megrendezett világeseményen úgy lett nyolc góllal gólkirály és világbajnok, hogy a selejtezők során pályára sem lépett. A döntőben két gólt szerzett, később elnyerte az Aranylabdát is, a Real Madrid pedig megvette 45 millió euróért.

Mi lett volna, ha elkerülik a sérülések... (GettyImages)

Majd jött a bemutatkozás: Rengetegen várták ezt a pillanatot. A Real Madrid játékosaként először a Betis ellen lépett pályára a második félidőben, de hazai pályán 2002. október 6-án kapta meg először a lehetőséget Vicente del Bosque vezetőedzőtől. A Deportivo Alavés ellen a 63. percben Guti helyére érkezett. Mindenki az ő mozgását figyelte, majd 59 másodperc elteltével tátott szájjal nézték az emberek, hogy máris gólt szerzett, később pedig még egyet. A végeredmény végül 5-2 lett. Ronaldo 23 bajnoki góllal és bajnoki címmel zárta az idényt.

Sport365.hu - 140 másodpercben összefoglalták, miért Ronaldo a világ egyik legjobbja - Videó

Sok támadó hajlamos volt visszahúzódni a középpályára, ezzel alárendelni magát a csapat számára és ezzel elhanyagolva a gólszerzést. Volt viszont olyan is, aki mindenzt vigyorgó csomagban szolgáltatta a közönségnek. Worth escaping for 140 seconds of your time: Ronaldo https://t.co/9flOzkRjHP Ez a videó kevesebb mint három perc, mégis generációkat motivál a brazil fenomén.

Sport365.hu - Ronaldo megnevezett öt játékost, akiket szívesen néz a pályán

Az egykori Real Madrid és brazil legenda, Ronaldo Nazario öt fős listáján nem szerepel a Juventus sztárja, Cristiano Ronaldo. Ez a bizonyos lista azon játékosokból áll össze, akiket Ronaldo élvezettel néz a pályán. A portugál klasszis kihagyása sokaknak nagy meglepetés, hiszen egy ötszörös aranylabdásról beszélünk. Na de, kikből is áll az a bizonyos öt fő?

Borítókép: Stuart Franklin/Getty Images