Premjer Liga: fölényes Zenit-siker, Priskin góljával ikszelt az Alanija

Négy mérkőzés zajlott le eddig a Premjer Liga hetedik fordulójában, melyben a Zenit simán nyert, a Grozny szoros meccset szerzett három pontot, míg a Volga és a Rostov ikszelt, ahogy Priskin Tamás csapata is.

A hetedik fordulót még pénteken nyitotta meg a Mordovia és Zenit, utóbbi pedig meggyőző fölénnyel, három találatot szerezve hozta a papírformát és megnyerte a meccset.

Ma három párosítás zajlott le a hetedik játéknapon, melyen csak a Grozny tudott nyerni. A Rubin Kazan játékosait fogadták a Terek Grozny labdarúgói, akik a meccs hajrájában 1-1 után tudták csak megszerezni a győztes találatot.

A Volga hazai pályán hatalmas bravúrral, emberhátrányban, a meccs véghajrájában mentett pontot a Rostov ellen. A házigazdák ráadásul több mint 60 percen keresztül álltak a sarat tíz játékossal. A vendégek már a 9. percben előnyhöz jutottak, de a hazaiak végül a 87. percben megszerezték egyenlítő gólt, így 1-1-gyel zártak a csapatok.

A mai játéknapon összecsapott még az orosz bajnokságban az Alania Vladikavkaz és az Amkar Perm is. Előbbiben pályára lépett Priskin Tamás is, aki értékes pontot mentett csapatának, miután a 69. percben egyenlítő gólt rúgott a vendégegyüttesnek.