Milan-veréssel debütált Paulo Sousa, a hosszabbításban nyert az Inter

Paulo Sousa egy AC Milan elleni sikerrel debütált bajnoki meccsen a Fiorentina kispadján, az Inter a hosszabbításban verte az Atatlantát, a Sampdoria vezeti a tabellát.

Paulo Sousák viszonylag könnyen verték a Milant. A nyári szerzemény, Rodrigo Ely már a 36. percben vonulhatott az öltözőbe második sárgája után, majd két perccel később Marcos Alonso egy tökéletes szabadrúgással megszerezte a vezetést a firenzeieknek.

A végeredmény az 55. percben alakult ki, tizenegyest értékesített Josip Ilicic.

A Mateo Kovacic elvesztése után új korszakot kezdő Inter Geoffrey Kondogbia vezérletével az Atalantát fogadta és a fokozódó nyomást nem bírta elviselni a vendégcsapat, Sztevan Jovetics a 93. percben szerezte meg a győztes gólt.

Sampdoria 5–2-re verte az újonc Carpit, ezzel a tabella élére állt, újra pályára lépett Antoni Cassano is.

Inter Milan 1-0 Atalanta (23.08... by 109253pr

Serie A
1. forduló
Empoli–Chievo 1–3 (Saponara 7., ill. Meggiorini 55., Birsa 60., Paloschi 63.)
Fiorentina–Milan 2–0 (M. Alonso 38., Ilicic 56. – 11-esből)
Frosinone–Torino 1–2 (Soddimo 7., ill. Quagliarella 59., Baselli 64.)
Internazionale–Atalanta 1–0 (Jovetics 93.)
Palermo–Genoa 1–0 (el-Kautari 91.)
Sampdoria–Carpi 5–2 (Eder 14., 33. – az elsőt 11-esből, Muriel 21., 31., Fernando 37., ill. Lazzari 38., Matos 88.)
Sassuolo–Napoli 2–1 (Floro Flores 32., Sansone 84., ill. Hamsík 3.)