Két csodás gól esett Nápolyban, pontosztozkodás lett belőle

A Napoli hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Sassuolóval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának hétfői játéknapján.

A vendégek tizenegy olasz játékossal léptek pályára a San Paolóban, ami kuriózumnak számít a Serie A jelenlegi kiírásában, hiszen ebben az idényben korábban még egyszer sem fordult elő, hogy egy csapat kezdőjében csak hazai futballisták kapjanak helyet.

A mérkőzés első gólját azonban nem a Sassuolo, hanem a Napoli egyik olasz játékosa szerezte: a 42. percben Lorenzo Insigne gyönyörűen csavart a bal felső sarokba a léc segítségével (1–0).

A második félidőben a nápolyiak többször is lezárhatták volna a meccset, de elpackázták a lehetőségeiket, amit a vendégek a hajrában a csereként beálló Grégoire Defrel révén kihasználtak. A francia csatár Marcello Gazzola nagyszerű beadása után kapásból továbbított Pepe Reina kapujába (1–1).

A 93. percben közel állt a Napoli a győztes gól megszerzéséhez, ám José Callejón lövését követően a kapufán csattant a labda.

A nápolyi csapat nincs igazán jó formában, hiszen a legutóbbi hat tétmeccséből csak egyet nyert meg, míg a Sassuolo négy bajnoki vereség után először szerzett pontot.