Ibrahimovic visszatért! Góllal segítette a győzelemhez a Milant

Egy beadás után lőtt gólt a veterán svéd.

A meccs első komolyabb gólszerzési lehetősége a 17. percben adódott a Milan előtt. Theo Hernández megeresztett egy erős lövést a kapu bal oldala felé, de Olsen szögletre ütötte a labdát.

A 30. percben nagyon közel került a vezetéshez a Rossoneri: Rafael Leao beadása után Ibrahimovic fejesét Olsen bravúrral a kapufára tolta. A szöglet után Romagnoli fejelte le a labdát, ám Leao éppen lemaradt a hosszú oldalon.

A 37. percben Nández próbálta átemelni a labdát a kifutó Donnarumma fölött, ám a fiatal kapus visszaért és mentett.

A fordulás után nagyszerűen kezdte a Milan a második félidőt, ugyanis már az első percben betalált az ellenfél kapujába.

Samu Castillejo nagyszerűen vette észre a tizenhatoson belül helyezkedő Rafael Leaót, akinek a lövése szerencsésen megpattant az ellenfél védőjén és a labda a kapuba vágódott (0-1).

A második játékrész első felében abszolút a Rossoneri akarata érvényesült és a 64. percben Ibrahimovic révén megszületett a második gól. Theo Hernández beadása után elsült a svéd klasszis bal lába és kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2).

A meccs hajrájában Rafael Leao indult meg egy ellentámadással és egy védő szorításában elesett a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

A 77. percben egy szabadrúgás után Farago fejelhetett, de a labda nem okozott veszélyt Donnarumma kapujára. Öt perccel később Ibrahimovic gyönyörű fejesgólt szerzett, ám emelkedett az asszisztens zászlaja és les miatt nem adták meg a gólt.

Az összecsapás hátralévő részében nem történt jelentősebb esemény, a Milan megtartotta előnyét és magabiztosan nyert – először a 2020-as esztendőben.

Forrás: AcMilan.hu