Csúfos Benítez-búcsú, Nápolyban harcolta ki a BL-t a Lazio!

Az olasz bajnokság utolsó, 38. fordulójának legnagyobb kérdése a harmadik, Bajnokok Ligája-indulást érő hely sorsa volt, erről a Napoli-Lazio összecsapás döntött, a Lazio végül a Napoli otthonában harcolta ki a bronzérmet.

Rafa Benítez fogadkozott, miután bejelentette távozását a Napoli kispadjáról, győzelemmel kívánt búcsúzni, de nem igazán jöttek be a számításai.

A Napoli ugyan jobban kezdett, de a 33. percben a Lazio került előnybe, Marco Parolo lövése irányt változtatva vágódott a Napoli kapujába, majd Antonio Candreva meg is duplázta az előnyt.

A második félidőben aztán úgy tűnt, sikerülhet a feltámadás, előbb Gonzalo Higuaín szépített, majd az 57. percben Parolo kiállt, Higuaín pedig ki is egyenlített. Már csak egy gól kellett, amikor Maggio kiharcolt egy tizenegyest a közben szintén megfogyatkozott Napoli számára, de Higuaín a léc fölé bombázott.

A Napoli kipukkadt, a Lazio pedig a 85. percben Ogenyi Onazi révén újra vezetett, majd a csereként beállt Miroslav Klose bólintotta a BL-selejtezőz bebiztosító gólt.

A gólkirályi címen az utolsó fordulóban duplázó interes Mauro Icardi és a szintén 22 gólos Luca Toni (Verona) osztoztak meg.

Napoli–Lazio 2–4 (Higuaín 55., 64., ill. Parolo 33., Candreva 45+1., Onazi 85., Klose 92.)
Torino–Cesena 5–0 (J. Martínez 10., M. López 16., 70., Benassi 31., Moretti 49.)
Fiorentina–Chievo 3–0 (Ilicic 12., Bernardeschi 76., Badelj 93.)
Inter–Empoli 4–3 (Palacio 49., Icardi 53., 77., Brozovic 70., ill. Mcsedlidze 59., 88., Pucciarelli 62.)
Sassuolo–Genoa 3–1 (Berardi 3., Zaza 18., 32., ill. Pavoletti 41.)
Roma–Palermo 1–2 (Totti 85., ill. F. Vázquez 35. – 11-esből, Belotti 94.)
Sampdoria–Parma 2–2 (Romagnoli 53., De Silvestri 79., ill. Palladino 74., S. Varela 88.)

Korábban:
Cagliari–Udinese 4–3 (Sau 13., Joao Pedro 19., M'Poku 79., Bruno Fernandes 85. – öngól, ill. Aguirre 44., Bruno Fernandes 81., Thereau 87.)