Andrea Pirlo lett a Juventus fiataljainak edzője

A korábbi középpályás négy éven keresztül játékosként is erősítette a torinóiakat.

Andrea Pirlo világbajnok olasz labdarúgó lett a Juventus U23-as csapatának edzője.

A torinói együttes honlapja kiemelte: a Mesterből - Maestro volt Pirlo a beceneve - mester lett, és öt év elteltével tér vissza a Juventushoz, amellyel 2011 és 2015 között négyszer nyert bajnokságot, egy alkalommal Olasz Kupát, kétszer olasz Szuperkupát.

A 41 éves Pirlo az AC Milannal korábban kétszer nyert bajnokságot, egy-egy alkalommal Olasz Kupát és olasz Szuperkupát. A Bajnokok Ligájában kétszer végzett élen a milánóiakkal, kétszer lett európai Szuperkupa-győztes, egyszer klubvilágbajnok.

A Juventus U23-as csapata a legutóbbi idényben a harmadosztályban szerepelt, ahol a húszcsapatos A csoportban a 10. helyen végzett, a Serie C Olasz Kupáját pedig megnyerte.

Borítókép: Mairo Cinquetti/NurPhoto via Getty Images