A bajnok Juventus egy ötössel zárta az idei szezont

A Serie A 38. fordulójának nyitómérkőzésén a már bajnok Juventus 5-0-ra legyőzte a Sampdoriát.

Az olasz bajnokság 38. fordulójának nyitómérkőzésén a bajnok Juventus 5-0-ra legyőzte a Sampdoriát. A gólok sorát a francia Patrice Evra nyitotta meg, majd a vendégek középpályása, Milan Skriniar hozott össze egy tizenegyest, amiért egyből kiállítás sorsára jutott. A labda mögé Paulo Dybala állt oda, aki higgadtan értékesített a megítélt büntet. Az első félidő hajrájában az argentin támadó megszerezte második gólját, így a Juventus ideje korán eldöntötte az összecsapást.

A fordulás után a Juve visszavett a fordulatszámból, ennek ellenére a 77. percben Giorgio Chiellini növelte a Zebrák előnyét, majd öt perccel a vége előtt Leonardo Bonucci is eredményes volt egy torinói szöglet után, ezzel beállítva az 5-0-s végeredményt.

Ezzel a győzelem remek főpróba volt a Juventusnak a jövő heti AC Milan ellen Olasz Kupa-döntő előtt.

Serie A, 38. forduló

Juventus-Sampdoria 5-0 (Evra 6., Dybala 15., 37.- az elsőt tizenegyesből, Chiellini 77., Bonucci 85.)