Ronaldo újabb elképesztő mérföldkőhöz érkezett

Győzelmével a Juventus versenyben maradt az első helyért, Ronaldo pedig megszerezte pályafutása 750. találatát.

A Juventus háromgólos győzelmet aratott a vendég Dinamo Kijev felett a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában, így a Ferencváros csoportjában versenyben maradt az első helyért.

A torinóiak Federico Chiesa találatával szereztek vezetést a 21. percben, a második félidőben pedig az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo és Alvaro Morata volt eredményes. A portugál klasszis újabb elképesztő mérföldkőhöz érkezett, ugyanis pályafutása 750. gólját szerezte az ukránok ellen.

A mérkőzés összefoglalója:

A találkozón a francia Stéphanie Frappart sporttörténelmet írt, mert ő lett az első női bíró, aki a Bajnokok Ligájában mérkőzést vezetett.

A Zebrák sikerükkel hárompontos hátrányban maradtak a százszázalékos Barcelona mögött, így a csoportelsőségről a két gárda jövő keddi összecsapása dönt.

Az ukránok jobb gólkülönbségüknek köszönhetően a vereség ellenére megőrizték harmadik helyüket a Ferencváros előtt. A Dinamo és az FTC kijevi rangadója az Európa-ligás folytatásról dönt, a győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

Bajnokok Ligája, G csoport 5. forduló:
Juventus (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (1-0)

gól: Chiesa (21.), Ronaldo (57.), Morata (66.)

korábban:
Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)

gól: Griezmann (14.), Braithwaite (21.), Dembele (28., 11-esből)

Sport365.hu - Hiába hagyott alább a tempó, a Ferencváros nem tudott szépíteni

(Fotók, videó: sport365.hu/Bakonyi Péter) Már a mérkőzés első perceiben komoly nyomást helyezett a Barcelona a hazaiakra. A 3. percben Frimpongnak kellett mentenie Braithwaite elől, majd két perccel később igazán veszélyes helyzet alakult ki a Ferencvárosi kapu előtt. Dest beadása után, Braithwaite vette célba a kaput ballal, de elvétette a lövést.