A korábbi PSG játékos gólja döntött, a triplázó Bayern felült Európa trónjára

A németek 2013 után ismét BL-győztesek lettek.

A Bayern München nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2019-20-as szezonját azt követően, hogy a sorozat lisszaboni fináléjában 1-0-ra legyőzte a francia Paris Saint-Germain együttesét, így hatodszor hódította el a trófeát.

Finoman szólva sem estek egymásnak a csapatok, de az első öt perc egyértelműen a németeké volt, ugyanis a labda alig volt a franciáknál.

A 18. percig kellett várni az első helyzetre, Neymar húzta meg a bal oldalon, éles szögből lőtt, Neuer nagyot védett, majd a brazil visszakanalazását is mentette lábbal.

A Bayern játékát meglepő módon a pontatlanság jellemezte. Ezt pedig majdnem ki is használta a PSG.

(Kép: Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images)

Neymar ziccerére kapufán csattanós választ adott a Bayern a 22. percben. A magához képest haloványan kezdő Lewandowski találta el a jobb kapufát.

Érdekesség egyébként, hogy lengyel játékos még soha nem szerzett gólt a Bajnokok Ligája döntőjében.

A puhatolózás után felgyorsultak az események. A 24. percben óriási helyzet adódott a Paris Saint-Germain előtt, de Di María lövését Neuer tolta szögletre.

null

DiMaria just skied it... that's his right foot woes #UCL #PSGBayern pic.twitter.com/T5dok1jQYJ

Egy perccel később kényszerűségből kellett cserélnie a bajoroknak. Boateng meghúzódott és nem tudta folytatni a játékot, ezért Niklas Süle váltotta.

(Kép: Manu Fernandez/Pool via Getty Images)

Davies kapta az első sárgát, amiért estében gáncsolta ellenfelét.

null

Davies yellow card. First booking of the night. #UCL #PSGBayern pic.twitter.com/IbbN4Mk8xq

Negyedórával a vége előtt Herrera távolról nagy bombát eresztett meg, de a labda elkerülte a kaput.

A 31. percben Coman, majd Lewandowski is próbálkozott, de Kimpempbe bevetődve blokkolt. Majd két minutummal később Müller jobb oldali beadását Lewandowski kissé kifacsart testhelyzetből tette kapura, de nem okozott gondot Navasnak.

null

Second brilliant attempt of the night for Lewandowski. #UCL #PSGBayern pic.twitter.com/RNDDLH7d2O

A folytatásban a Bayern uralta a játékot, beadásokkal próbálkoztak a németek, de a PSG védői rendre tisztázni tudtak.

Az utolsó percek alaposan felpörögtek.

Óriási helyzetet hagyott ki a PSG, Davies eladta a labdát a saját kapuja előtt, Herrera szépen hozta helyzetbe Mbappét, de gyenge lövését könnyedén védte Neuer.

Majd a túloldalon a Bayernek is volt válasza, Gnabry jobb oldalról lőtt, Navas kivetődve védett.

(Kép: Matt Childs/Pool via Getty Images)

A hosszabbításban már nem változott az eredmény így gól nélküli döntetlennel vonultak be az öltözőbe a csapatok.

A Bayern az első félidőn azt játszotta amit szeretett volna, azonban a párizsi csapat sem jött zavarba.

PSG-Bayern München 0-0

Csere nélkül folytatódott a második játékrész.

Az 52. percben Leandro Paredes is besárgult. Majd Goreztka jobblábas lövése Marquinhosról Navashoz perdült.

Az 59. percben aztán megtört a jég, már ami a góltalanságot illeti. A korábbi PSG játékos, Kingsley Coman góljával megszerezte a vezetést a Bayern München. Kimmich a hosszú sarokra ívelt, Coman pedig visszafejelte a labdát a bal alsó sarokba, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

null

COMAN PUTS BAYERN IN FRONT 1-0 AGAINST HIS OLD CLUB #UCL #PSGBayern pic.twitter.com/szqpsJzXbk

A bekapott góltól kissé megzavarodott a Paris Saint-Germain, amit majdnem ki is használt a Bayern. Coman beadását fejjel mentette Kimpembe Lewandowski elől a kapu torkában. Majd egy perccel később Thiago Silva is a gólvonalról mentett.

Thomas Tuchel a 65. percig várt a cserével, Verratti váltotta Paredest. A túloldalon Hansi Flick is változtatott csapatán, a gólszerző Coman és Gnabry is lejött a pályáról, a helyükre pedig Perisic és Coutiunho állt be.

A 70 percben nagy helyzet adódott a PSG előtt, Marquinhos közeli lövését Neuer védte.

null

Neuer is superb #UCL #PSGBayern pic.twitter.com/7VkeAq2qWh

Az eredménykényszernek köszönhetően nyomást gyakorolt a bajor kapura a párizsi együttes.

Három perccel később Neymar próbálkozott egy távoli lövéssel, de elvétette a bal felső sarkot.

Di María helyére beállt a kameruni Choupo-Moting, aki az Atalanta elleni negyeddöntőben továbbjutást érő gólt szerzett. A megsérült Bernatot pedig Kurzawa váltotta.

Lewandowskival szemben sárgalapot érően szabálytalankodott Thiago Silva. Meglehetősen töredezett játékot hozott az utolsó tíz perc.

5 percet hosszabbított a játékvezető.

A 91. percben a csereként beállt Chuopo-Moting lábában volt az egyenlítés, azonban ott is maradt, miután jobb lábbal nem éri el a labdát, sután találta el.

A folytatásban az eredmény már nem változott, így a Bayern München 2013 után ismét felült Európa trónjára.

(Kép: David Ramos/Getty Images)

A PSG-nek megvoltak a helyzetei, így a franciák csak magukat okolhatják az elbukott döntőt követően.magának

PSG-Bayern München 0-1

Kép: Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images